Ümraniye Petek temizliği

Fotoğraflar yükleniyor

İlan No 489
İlan Tarihi 10 Kasım 2021
Firma Adı Ekip Tesisat Su Tesisatçısı

Ümraniye Petek Temizleme

Petek temizleme, kalorifer tesisatının içerisinde biriken her türlü kir, çamur, pas ve döküntüyü gideren bir temizleme işlemidir. Kalorifer tesisatının içerisindeki birikintiler temizlenmezse, tıkanmalara veya korozyona neden olabilmektedir. Petek temizliği belirli bir aralıklarla yapılmazsa kalorifer sisteminin verimi ve performansı düşebilmektedir. Bütün Ümraniye petek temizleme firmalarının da bildiği üzere, petekler belirli bir kullanımdan sonra temizlenmezse yüksek ısıtma faturalarına neden olabilmektedir. Peteklerin bazı yerlerinin soğuk, bazı yerlerinin sıcak olması kalorifer sisteminizle ilgili bir sorun yaşadığınızın belirtilerinden biridir.

Kısıklı Petek Temizleme

Kalorifer peteklerin alt tarafı üst tarafından daha soğuksa, peteklerin içinde tıkanıklık ve çamur birikintisi olabilir. Petek temizliği bu çamuru yıkamaya ve peteklerinizi daha verimli hale getirmeye yardımcı olur. Kalorifer petekleriniz ve sıcak suyunuz yavaş ısınıyorsa veya sıcak suyunuz her zamanki kadar sıcak gelmiyorsa kalorifer sisteminiz tıkanmış olabilir.

Petekler zamanla kir, çamur ve pas ile tıkanabilmektedir. Kalorifer tesisatının tıkanması boru içersinde sıcak suyun dolaşmasına ve radyatörlerin ısınmasına engel olmaktadır. Petekler belirli zaman aralıklarında temizlenmezse kalorifer tesisatı içersinde tıkanmalara ve sistem arızlarına neden olabilmektedir.

Her bölgede olduğu gibi, İstanbul’un Ümraniye ilçesinde de petek temizleme hizmeti özellikle kış ve güz aylarında talep edilmektedir. İnsanlar belirli bir zaman aralıklarıyla kombi ve peteklerinin bakım ve temizliğini yaptırmaya ihtiyaç duymaktadır. Petek temizliğinde, çevre dostu ve korozyon önleyici temizlik kimyasallarının kullanılması oldukça önem arz etmektedir. Çünkü korozyon önleyici kimyasallar kalorifer tesisatının paslanmasını ve oksitlenmesini engelleyerek evinizin daha iyi ısınmasına olanak sağlamaktadır.

İlçemizde yaşayan neredeyse her aile Ümraniye petek temizliği firmalarına ihtiyaç duymaktadır. Çünkü petek temizliği, kalorifer tesisatındaki kireç, korozyon ve tortu gibi unsurları temizleyerek doğalgaz faturalarının düşmesine olanak sağlamaktadır.

Petek Temizlemenin Faydaları

  • Kombi ve petek temizliği kalorifer sisteminizin ömrünü uzatmaya, faturalarınızı düşürmeye ve kombi arıza riskini azaltmaya yardımcı olur.
  • Kombi ve petek temizliği evinizin daha hızlı ısınmasına yardımcı olur ve kombinizin daha az enerji harcamasını sağlar.
  • Petek temizliği kalorifer sisteminin aşınmasını ve yıpranmasını azaltır ve kombinizin korunmasına yardımcı olur.
  • Petek temizliği kalorifer sisteminizdeki su dolaşımını iyileştirir ve daha verimli hale getirir. Petekleriniz daha çabuk ısınır ve kombiniz daha az gürültüyle çalışır.

Ümraniye Petek Temizliği

İstanbul Ümraniye petek temizliği denilince akla gelen firmalardan bazıları yukarıda yer almaktadır. Kombi petek temizliği hizmetini güvenilir firmalardan almanız sizin yararınıza olmaktadır. Hizmet alırken sadece fiyata değil aynı zamanda kaliteye de bakmanız gerekmektedir. Çünkü hakkıyla yerine getirilmeyen bir hizmete ödenen para boşuna giden para anlamına gelmektedir. Bu yüzden her zaman iş etiğine ve müşteri memnuniyetine önem veren firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Ümraniye’de petek temizleme hizmeti veren firmalara ulaşabileceğiniz telefon numaraları yukarıda yer almaktadır. Bu noktada petek temizleme ile ilgili bazı konulara değinmek gerekmektedir.

Sizlerin de bildiği üzere, evlerimizin ısınmasını sağlayan doğalgaz petekleri belirli bir aralıklarla temizlenmediğinde içlerinde pas, tortu ve kireç gibi bir takım kalıntılar biriktirmektedir. Bu kalıntılar zamanla balçık ya da çamur şekline gelerek kombi ve kalorifer sisteminin verimsiz bir şekilde çalışmasına, hatta tıkanmasına sebep olmaktadır.

Kalorifer peteklerinizin kış boyunca sizi sıcak tutabilmesi için temizletilmesi çok önemlidir. Kalorifer peteklerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız, peteklerinizin temizliğe ihtiyacı olabilmektedir. Petek temizliğine ihtiyacınız olabileceğini gösteren birkaç belirti bulunmaktadır. Peteklerinizin altı soğuk üstü sıcaksa radyatörlerinizi veya kalorifer borularınızı tıkayan bir çamur olabilmektedir. Bazı kalorifer petekleriniz ısınmazken diğerleri düzgün bir şekilde çalışıyorsa petek temizliğine ihtiyacınız olabilmektedir. Kalorifer sisteminizin ne kadar eskiyse peteklerinizde çamur olma ihtimali o kadar fazla olmaktadır.

Makine ile Petek Temizleme

Günümüzde kalorifer petek temizliğinde makineler kullanılmaktadır. Ümraniye petek temizleme firmalarının hemen hemen hepsinde bu makinelerden bulunmaktadır. Makine ile petek temizliği işlemi yapılırken kalorifer tesisatından çıkan paslı su genellikle tuvalet giderinden gönderilmektedir. Kombi ve petek temizliğinin süresi kalorifer tesisatının boyutuna ve radyatörlerin içersinde oluşan çamur miktarına bağlı olarak değişmektedir. Kalorifer tesisatının temizlenmesi ortalama 1,5 saat sürmektedir. Kombi ve petek temizliğinde makinenin kullanılması bu hizmetin temiz bir şekilde verilmesine olanak sağlamaktadır.

 

İlaçla Petek Temizleme

Makine ile petek temizliği yapıldıktan sonra ilerde oluşabilecek paslanmaları engellemek için kalorifer tesisatının içerisine bir miktar ilaç eklenmektedir. Bu ilaca inhibitör denilmektedir. Kalorifer tesisatının içersine konulan bu ilaç, gelecekteki paslanmaları önleyerek peteklerin korunmasını sağlamaktadır. Petek temizleme ilacı baz içerikli bir kimyasaldan oluşmaktadır. İstanbul Ümraniye’de ilaçla petek temizliği hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır.

Neden Petek Temizliği Yaptırmalısınız

Petek temizliği yaptırmanızın birçok nedeni bulunmaktadır. Petek temizliği her zaman göremediğiniz ısıtma sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olmaktadır. Düzenli aralıklarla petek temizliği yaptırmadığınızda kalorifer peteklerinin içerisinde çamur, pas ve kireç oluşabilmektedir. Kalorifer peteklerinin içerisindeki kirli su ısınma sorunlarına neden olabilmektedir. Petek temizliği ısıtma sisteminizden daha fazla verim almanızı sağlamaktadır. Peteklerin bakım ve temizliğinin yapılmaması radyatörlerinizde soğuk noktaların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durum, kombinin bir odayı ısıtmak için daha çok fazla çalışması anlamına gelmektedir. Petekleri ısıtmak için gereğinden fazla çalışan kombi daha fazla enerji tüketmektedir. Çamur ve pas ile tıkanan kalorifer tesisatı kombi ve pompa arızalarına neden olmaktadır. Kombi arızalarının büyük bir çoğunluğu ısıtma sistemindeki kirli sudan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle petek temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Yukarıda Ümraniye ilçesinde hizmet veren bazı petek temizleme firmaları sırlanmaktadır.

Yorumlar